Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3 Slideshow Image 4 Slideshow Image 5

// Marcelklubbens Medlemmer

Sif Andersen Reno Blvd Gråbrødre Torv 4, 1154 Kbh K 30 57 53 03
Henriette Bernholt Mono Sankt Annægade 5, 1416 Kbh K 32 96 97 98
Karim Belkhelfa Fungus Elmegade 10, 2200 Kbh N 35 36 34 31
Dan Bro RAAH St. Kongensgade 75D, 1264 Kbh K 32 96 15 95
Ole Bruun Ole Bruun Storegade 20, 4100 Sorø 32 96 97 98
Thomas Bøgebjerg Bøgebjerg Værnedamsvej 4a, 1619 Kbh V 33 22 76 50
Betty Skovenborg Christoffersen Saco Fiolstræde 34 B, 1171 Kbh K 33 15 35 55
Jan Echkardt Hair by Ole Ishøj Vestergade 7, 2635 Ishøj 43 54 25 16
Finn Ellegård Ellegaard Hair Factory Gl. Kongevej 74 B, 1858 Frb C 33 21 90 32
Mette Faldborg UniQue.M Gl. Torv 10, 4200 Slagelse 58 50 30 59
Morten Gaardbye Barb Vognmagergade 9, 1120 Kbh K 33 12 63 43
Flemming Ginsborg - Hans Bekkevolds Alle 16, 2.th, 2900 Hellerup 39 61 02 19
Pia Hedenvall - Strandvej 22, 4771 Kalvehave 22 96 42 24
Yvonne Hemming XY - Hair by Team YH Ved Vesterport 9, 1612 Kbh V 22 63 14 70
Steen Hemmingsen Salon Steen Torvegade 16, 4640 Fakse 56 71 35 17
Tina Holden Kongsted Oehlenschlægergade 5, 1663 Kbh V 33 22 72 50
Rikke Jensen Capaldi Gl. Amtsvej 11, 3450 Allerød 40 46 33 41
Erik Jensen - Krokusvej 9, Stillinge, 4200 Slagelse 58 54 75 41
Tenna Jones H.H.Simonsen Gyngemose Parkvej 5, stv, 2860 Søborg 20 55 34 95
Mie Juul Egoboost Klareboderne 10, 1115 Kbh K 33 13 13 06
Jonni Keht - Strandvejen 94, 2900 Hellerup 39 62 41 08
Hasse Kliem Moreteasir Palægade 5, 1416 Kbhn K 33 33 90 83
Knud Klitfort Klitfort Kollerupparken 29, 2665 Vallensbæk 43 73 25 98
Ida "Tut" Koch Æresmedlem Platanvej 14 st.mf., 1820 Frederiksberg C 33 22 58 62
Jens Koch Koch Hair Cut Skindergade 37, 1159 Kbh K 33 12 75 10
Jesper Koch Koch Hair Cut Skindergade 37, 1159 Kbh K 33 12 75 10
Tina Kongsted Kongsted Visbygade 12 A, st.tv., 2100 Kbh Ø 33 22 76 50
Jacob Kristensen Spagetti Lyngby Hovedgade 47 1., 2800 Lyngby 45 88 04 44
Erling Kurte - Vandkarsevej 21, 2880 Bagsværd 28 11 08 09
Erik Kveiborg - Pilegårds Vænge 26, 2635 Ishøj 43 54 30 39
Svend Langdal Æresmedlem Fiolstræde 15 .3., 1171 Kbh K 33 12 48 18
Bo Larsen Cleopatra Jernbanegade 5, 4700 Næstved 55 77 43 45
Jonas Larsen Barb Vognmagergade 9, 1120 Kbh K 33 12 63 43
Jan Lauritsen Hair Construction Østerbrogade 43, 2100 Kbh Ø 35 38 08 56
Kaj Lauritsen Hair Construction Bygangen 16, 2620 Albertslund 43 62 22 20
Peter Lauritsen Hair Construction Hvidovrevej 166, 2650 Hvidovre 36 75 33 76
Thomas Lauritsen Hair Construction Hvidovrevej 166, 2650 Hvidovre 36 75 33 76
Bent Jagd Lauritsen - Azaliavej 11, 2000 Frederiksberg 36 46 04 25
Morten Lynge Kushi Dybbølsgade 70, 1721 København V 33 23 00 32
Karin Bay Madsen - Hagelbjergvej 1, 4100 Ringsted 42 95 64 08
Mia Nersting Reno Blvd Klosterstræde 8, 1157 Kbh K 60 15 93 03
Bjarne Nielsen - Sandløkken 21, 2791 Dragør -
Ole Nielsen - Kolleruplund 36, 2665 Vallensbæk -
Pernille Lusty Pedersen SACO Fiolstræde 34 B, 1171 Kbh K 33 15 35 55
Johnny Poulsen Arthur Stendertorvet 2, 3000 Roskilde 46 37 32 51
Rene Prakov Circus Øster Farimagsgade 33, 2100 Kbh Ø 26 88 82 88
Kristina Rask Zimmer:Sonne Frederiksborggade 46, 1360 Kbh. K 33 93 88 22
Claus Rasmussen frisør c Standvejen 138 A, 2900 Hellerup 39 40 59 59
Denis Rasmussen Z-Hair Godthåbsvej 13 B, 2000 Frederiksberg 38 33 05 33
Tom H. Rasmussen HOM Ndr. Frihavnsgade 84, 2100 Kbh Ø 35 43 09 09
Hans Reinholdt Reinholdt Coiffure Rødovre Centrum 246, 2610 Rødovre 36 41 07 44
Benny Rosborg - Nørre Alle 17 A, 1. th, 2200 Kbh N -
Puk Sakariasen Salon Puk Postbox 1475, 3900, Nuuk, Grønland -
Mogens Sonne Zimmer:Sonne Frederiksborggade 46, 1360 Kbh. K 33 93 88 22
Curt Steen - Maglekildevej 1, 5 mf, 1852 Frb C -
Yasmin B. Stallknecht Blondie Badstuestræde 15, 1209 Kbh K 33 15 30 21
Rikke Tholstrup Hair Construction Ved Vesterport 9, 1612 København V 33 13 73 13
Kasper Thomas   Buenos Aires, Argentina 26 84 47 64
Per Thomsen Banebrinken 73, 1.tv, 2400 Kbh NV -
Poul Tvernø Tvernø Hair Company Engløbet 12, 2730 Herlev 44 94 92 98
Michael Tøttrup Deco St. Kongensgade 118, 1264 Kbh K 33 10 03 66
Ole Wagner Ole Wagner H.C.Ørstedsvej 51, 1879 Frb C 35 37 37 00
Finn Waldorf   Thorvaldsensvej 18, 3.tv, 1871 Frb C  
Fie Zeberg Reno Blvd Gråbrødretorv 4, 1154 Kbh K 30 57 53 03
Mette Zimmer Zimmer:Sonne Frederiksborggade 46, 1360 Kbh. K 33 93 88 22

// Marcelklubbens Bestyrelse



Præsident Johnny Poulsen 38 88 71 82
Vice Præsident Thomas B. F. Lauritsen 22 75 66 34
Kasserer Bo Larsen 40 51 43 45
Bestyrelses medlmem Rene Prakov 26 88 28 82
Bestyrelses medlem Finn Ellegaard 20 12 96 57
Bestyrelses medlem Claus Rasmussen 40 52 43 00
Bestyrelses medlem Pia Hedenvall 22 96 42 24
Bestyrelses medlem Yvonne Hemming 22 63 14 70
Dan Bestyrelses medlem Dan Bro 27 24 15 95

// Kontakt

Præsident Johnny Poulsen:
Aften: 38 88 71 82

Vicepræsident Thomas B. F. Lauritsen:
Mobil: 22 75 66 34

E-mail
info@marcelklubben.dk

Kun for medlemmer

// Kan Jeg blive medlem?

Marcelklubben er ikke hvem som helst forundt. Medlemskab sker kun gennem anbefaling fra andre medlemmer og anbefalingen skal komme fra mindst to såkaldte "faddere". Derefter skal ansøgeren op til en prøve på sin frisørkunnen og endelig skal ansøgeren gennem den helt specielle og traditionsrige ugle-kugle prøve. Ugle-kugle prøven gå ud på, at den siddende bestyrelse sammen med klubbens 11 ældste medlemmer hver skal putte en kugle i en udstoppet ugle. Her kan vælges mellem sorte eller hvide kugler - og hvis der (mod forventning) er to sorte kugle i uglen, kan ansøgeren ikke blive medlem. Hvis du vil vide mere om medlemskab, er du velkommen til at kontakte Præsident Johnny Poulsen eller Vicepræsident Thomas Lauritsen.

© All rights reserved Marcelklubben